Before & After

Tato fotka vznikla v podstatě náhodou, v době covidové karantény. Při venčení v okolí našeho domu jsme narazily na rozkvetlý keř s nízkými větvemi, které rostly přesně v takové ideální úrovni, aby byly kvítky vedle krysaříka dobře vidět (obvykle jsou všechny rostliny vyšší a je potřeba pejsky menších plemen něčím podkládat). Na druhou stranu větve nebyly moc pěkně rostlé, a tak bylo pozadí na fotce dost rušivé, navíc se mi k blue merle zbarvení moc nelíbila ani hodně jarně zelená barva. Nakonec jsem se tedy rozhodla pro radikálnější barvenou úpravu.

Fotku jsem v Lightroomu upravovala hned dvakrát. Poprvé jsem za pomoci vyvážení bílé, HSL kanálů a RGB křivek kompletně upravila a přebarvila pozadí. Při druhé úpravě zůstaly barvy přirozenější, ale zvýšila jsem zřetelnost a kontrast barev, a samostatně jsem přisaturovala ještě oranžový kanál, aby lépe vyniklo pálení na hlavě. Lokálně jsem upravila oči a skvrnité plochy na srsti, aby byly výraznější.

Ve Photoshopu jsem otevřela fotku s pozadím a do vymaskované vrstvy přidala fotku se zvlášť upraveným psem. Následně bylo třeba za pomoci štětce vyretušovat slzící oči a vyčistit srst retušovacím štětcem. Poté proběhly už jen úpravy na doladění – ořez, ztmavení spodní části fotky, vyčištění a částečné překrytí rušivého pozadí v části horní, přidání trochy modré barvy do stínů na kvítcích, a překrytí overlayem s lehkou texturou, která zmatnila a mírně zesvětlila stíny.

Na této fotografii z mého portfolia je zachycen pes a květiny.

Nikon D810 • Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art • EXIF | 1/500s, f/2.4, ISO 250

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Reakce
Zobrazit všechny komentáře
Copyright © 2023 | Kateřina Zajíčková

Našli jste na webu nějakou funkční či textovou chybu? Dejte mi to prosím vědět skrze mou e-mailovou adresu.