Before & After

Fotku čivavy Minnie jsem chtěla upravit tak, aby byly veškeré barvy sladěné do jednoho tónu – v tomto případě tedy do tlumených zemitých odstínů hnědé. Tato úprava ještě podpořila snovou atmosféru fotky, které jsem  částečně docílila již při focení použitím světleného objektivu s krémovým bokehem a volbou jednoduchého, nečlenitého pozadí.

Základní úpravu světel a kontrastu jsem prováděla již v Lightroomu. Použila jsem  také svůj oblíbený nástroj, úpravu HSL kanálů, které při přebarvování jednotlivých barev používám nejraději. Pomocí nástroje Spot Removal (odstraňovač skrvn) jsem lehkce vyretušovala několika rušivých stébel trávy.

Za pomoci klasického a retušovacího štětce, klonovacích razítek a záplat jsem ve Photoshopu vyretušovala slzavá očíčka, která jsou u malých plemen častým problémem. Ospalky se zpravidla snažím kontrolovat a pravidelně otírat již při focení, ale menší pejsci jsou často buď světloplaší, nebo je dráždí prach u země, takže jim oči často stihnou slzet i mezi jednotlivými záběry. Kromě retuše očí už jsem jen přidala vinětaci a světlo, zjemnila kroužky bokehu v horní části fotky, a ještě lehce rozmazala pozadí.

Na této fotografii z mého portfolia je zachycen pes a květiny.

Nikon D810 • Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art • EXIF | 1/350s, f/1.8, ISO 200

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Reakce
Zobrazit všechny komentáře
Copyright © 2023 | Kateřina Zajíčková

Našli jste na webu nějakou funkční či textovou chybu? Dejte mi to prosím vědět skrze mou e-mailovou adresu.