Before & After

Fotografii Letty u vodopádu jsem měla dlouho v hlavě, ale její realizace byla poměrně obtížná. Na místě byl velký hluk, kameny klouzaly a na Letty bylo vidět, že jde o situaci, která je už trochu za její komfortní hranicí. Protože při focení vždycky preferuju bezpečnost a nikdy nenutím psy do ničeho, co je jim nepříjemné, rozhodla jsem se pro alternativní řešení – složit fotografii ze dvou samostatných. Nejprve jsem tedy vyfotila pouze Lettynku, se kterou zůstal můj táta a jistil ji, a poté jsem se stejným nastavením vyfotila samotný kámen a vodopád.

V Lightroomu jsem provedla základní úpravu (světlost a kontrast fotky) a pomocí HSL kanálů a RGB křivky upravila coloring obou fotek, který jsem pro tuto kompozici ladila do kontrastních tyrkysových a hnědožlutých tónech. U fotky pozadí jsem navíc křivkou upravila stíny tak, aby byly matně šedé a působily „snovým“ efektem. Fotka Letty je naopak světlejší a kontrastnější, a pohrála jsem si  i se zřetelností, která pěkně vytáhla Lettynčino merle zbarvení.

Ve Photoshopu jsem pak obě fotky spojila dohromady a provedla už jen několik finálních úprav – lehkou retuš pozadí, přidání světla a vinětace, a nakonec i zvýraznění merle kresby a oranžového pálení na hlavě, hrudi a nohách, aby barevně víc odpovídalo oranžovým prvkům v pozadí.

vodopád

Nikon D810 • Nikkor 50/1.4 • EXIF | 1/1000s, f/4, ISO 400

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Reakce
Zobrazit všechny komentáře
Copyright © 2023 | Kateřina Zajíčková

Našli jste na webu nějakou funkční či textovou chybu? Dejte mi to prosím vědět skrze mou e-mailovou adresu.